Kolędowanie z Unisono
2017.12.30

W przedostatni dzień roku kalendarzowego gościliśmy w naszej parafii naszych przyjaciół z Raciborza, tj. Scholę Unisono. Mieliśmy okazję wspólnie śpiewać znane kolędy oraz posłuchać tych mniej znanych. Dziękujemy naszym Przyjaciołom za urozmaicenie nam przeżywania tych świąt Bożego Narodzenia. Niech dobry Bóg błogosławi scholi UNISONO, aby wszystko co śpiewają śpiewali na Jego chwałę!

Czytaj więcej

Boże Narodzenie
2017.12.25

Tajemnica Bożego Narodzenia kryje prawdę o tym, że Syn Boży stał się człowiekiem, aby w ciele ludzkim dokonać zbawienia rodzaju ludzkiego za grzech Adama i za grzechy jego potomków: "A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas". Nie przestając być Bogiem, Syn Boży stał się człowiekiem. Jako Bóg jest wieczny, nieskończony, wszechobecny i wszechmocny. Jako człowiek jest ograniczony czasem, przestrzenią i mocą. Jako Bóg jest Panem śmierci. Jako człowiek jest jej poddany.
Przez unię osobową (hipostatyczną) Syn Boży połączył w sobie dwie natury: Boską i ludzką, tak że zachowały one swoją odrębność w swojej Osobie Bożej. W swojej naturze Bożej Syn Boży, Słowo odwieczne, nie miał nigdy początku, jest wieczny. W naturze swojej ludzkiej, którą przyjął z dziewiczego ciała Maryi, rozpoczął istnienie w pierwszym roku naszej ery i otrzymał imię Jezus.
Na soborze w Chalcedonie w 451 roku, występując przeciwko Eutychesowi, jeszcze dokładniej określono, na czym polega tajemnica wcielenia i narodzenia Syna Bożego: "Wyznajemy wszyscy jednozgodnie, że jeden i ten sam jest Jezus Chrystus, pełen i doskonały również w człowieczeństwie. Prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek - z ciałem i duszą rozumną. Współistotny z Ojcem według Bóstwa i współistotny z nami, ludźmi, według człowieczeństwa... Przed wiekami zrodzony z Ojca według natury Bożej, w ostatnich zaś czasach zrodzony jako człowiek dla naszego zbawienia przez Maryję Dziewicę, Bożą Rodzicielkę...".

Czytaj więcej

Oświadczenie KEP ws. ograniczenia handlu w niedziele
2017.11.05

W związku z trwającymi pracami legislacyjnymi nad projektem ustawy w sprawie ograniczenia handlu w niedziele, jako Prezydium Konferencji Episkopatu Polski – biorąc również pod uwagę liczne głosy wiernych Kościoła rzymsko-katolickiego i chrześcijan z innych Kościołów – wyrażamy nasz niepokój wobec losu obywatelskiej inicjatywy Związku Zawodowego „Solidarność”, która została poparta podpisami ponad 500 tys. obywateli naszego kraju. Tak Konferencja Episkopatu Polski, jak i biskupi poszczególnych diecezji wielokrotnie udzielali tej inicjatywie jednomyślnego poparcia w komunikatach i listach pasterskich, licząc na przywrócenie całemu społeczeństwu niedzieli jako dnia wypoczynku i czasu budowania więzi rodzinnych oraz umacniania relacji społecznych. Niestety, jak wynika z dotychczasowych prac nad ustawą, aktualnie proponowane rozwiązania odbiegają zasadniczo od proponowanego kształtu tej inicjatywy. Milczenie z naszej strony w tej kwestii zaniedbaniem naszego pasterskiego obowiązku stania na straży dobra wspólnego.

Czytaj więcej

XX Przegląd Pieśni Religijnej Azoty 2017
2017.11.20

W sobotę w naszej Parafii odbył się jubileuszowy 20 Przegląd Pieśni Religijnej,udział wzięło 29 solistów oraz 10 zespołów podzielonych na sześć kategorii.Hasłem tegorocznego przeglądu było „Ewangelizacja przez piosenkę”. Przez cały dzień w hotelu Solidaris trwały przesłuchania,zaś wieczorem, podczas obrad jury, klerycy z Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu poprowadzili nabożeństwo przed krzyżem, ofiarowanym młodzieży podczas ŚDM przez biskupa opolskiego.Po wspólnym uwielbianiu Boga nastąpiło ogłoszenie wyników i koncert laureatów.

Czytaj więcej

Pielgrzymka do Sanktuarium Panny Marii Pomocnej Maria-Hilf w Zlatych Horach
2017.10.07

Polska została opleciona żywym różańcem,ogólnopolska akcja miała nazwę "Różaniec do granic". Z tej okazji w naszej parafii zorganizowano pielgrzymkę do Sanktuarium Panny Marii Pomocnej Maria-Hilf w Zlatych Horach.

Sanktuarium zlokalizowane w czeskiej części Gór Opawskich, kościół i miejsce odpustowe,miejsce to odwiedza dużo małżeństw mających problem z poczęciem dziecka,wchodząc
do kościoła wejściem głównym znajdziemy tablicę ze zdjęciami dzieci,które zostały poczęte dzięki wstawiennictwu Marii Panny Pomocnej.
W trakcie wizyty w tak cudownym miejscu odmówiony został różniec i odprawiona Święta Eucharystia.


Czytaj więcej

XX Przegląd Pieśni Religijnej Azoty 2017
2017.11.10

Już 18 listopada serdecznie zapraszamy na XX Przegląd Pieśni Religijnej Azoty 2017! Każdego kto chce posłuchać występów 39 wykonawców, kto chce przeżyć piękne muzyczne chwile zapraszamy już od godziny 10:00. O godzinie 18:00 zapraszamy na nabożeństwo dla młodych (ale nie tylko), które poprowadzą klerycy Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy, do uwielbiania Boga, do uczczenia krzyża, który biskup opolski Andrzej Czaja przekazał młodym.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej podstrony Przeglądu. Znajdują się tam wszystkie informacje o przeglądzie, oraz sylwetki tegorocznych jurorów naszego przeglądu.

Do zobaczenia już w sobotę 18 listopada!

Czytaj więcej

Opolska piesza pielgrzymka na Jasną Górę
2017.08.15


Około 130 kilometrów, 5 dni drogi, kilkanaście miejscowości, miasta, wsie i lasy. Tak wyglądała droga pielgrzymów „Dwójki Zółtej”, czyli pielgrzymów z Kędzierzyna – Koźla i okolic. Cel przyświecał nam jeden – dojść do Czarnej Madonny, na Jasnej Górze. Hasłem tegorocznej pielgrzymki brzmiało: „Z Maryją idziemy głosić Ewangelię miłosierdzia.” I to hasło przyświecało nam każdego dnia na szlaku pielgrzymkowym. Nasza grupa liczyła 125 osób, 4 księży i jednego kleryka. Były to osoby w różnym wieku; najmłodszy uczestnik miał lat 8 a najstarszy 78. Osoby starsze, młodsze, rodziny z dziećmi, młodzież – wszyscy szliśmy, razem ze śpiewem i modlitwą w sercu

Czytaj więcej

Niedziela
8:00 Msza św.
10:00 Msza św. Suma
16:00 Msza św.

Poniedziałek
8:00 Msza św.

Wtorek
18:00 Msza św.

Środa
8:00 Msza św.

Czwartek
17:30 Adoracja Najświętrzego Sakramentu
18:00 Msza św.

Piętek
17:00 Msza św. szkolna

Sobota
18:00 Msza św. niedzielna