Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - Święto Marianek
2016.12.10

8 grudnia obchodziliśmy w Kościele katolickim uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zarazem jest to święto wszystkich Dzieci Maryi. Poprzez tę uroczystość pragniemy oddać cześć Matce Bożej. Z tej okazji w sobotę, 10 grudnia, w naszej parafii zostały przyjęte do grona Dzieci Maryi nowe dziewczęta.

Podczas uroczystej mszy świętej nowe Marianki złożyły swoje przyrzeczenia, a pozostałe dziewczęta odnowiły swój akt zawierzenia Matce Bożej. Po złożeniu i odnowieniu przyrzeczeń każda Marianka otrzymała poświęcony medalik, różniący się kolorem wstążki w zależności od grupy wiekowej. Dziewczęta chętnie angażowały się w służbę przy ołtarzu poprzez odczytywanie modlitwy wiernych oraz czytań liturgicznych. Po mszy świętej Marianki wraz ze swoimi bliskimi udały się na wspólne świętowanie na plebanię, gdzie przygotowany był poczęstunek. Jako opiekunowie chcemy złożyć serdeczne podziękowania księdzu proboszczowi, rodzicom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości. Z pewnością dla każdej Marianki był to wyjątkowy i ważny dzień, a swoją chęcią przynależności do grona Dzieci Maryi dają piękne świadectwo wiary.

Czytaj więcej

Święto Liturgicznej Służby Ołtarza
2016.11.20

W Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla wszechświata w naszej parafii była okazja do szczególnego świętowania. Dzień ten był dniem zakończenia Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i 1050 Rocznicy Chrztu Polski. We wszystkich parafiach w Polsce jak i w naszej mogliśmy uznać Chrystusa za Króla i Pana.

Ksiądz proboszcz w trakcie kazania odczytał akt uznania, który dzień wcześniej został odczytany w Krakowie Łagiewnikach przez biskupów polskich. Podczas popołudniowego nabożeństwa akt ten został odmówiony przez naszych parafian w uroczysty sposób. O godzinie 10 była także sprawowana Msza Święta w intencji Ministrantów naszej parafii, podczas której go grona Liturgicznej Służby Ołtarza zostało przyjętych dwóch kandydatów: Marcin i Janusz. Ksiądz Proboszcz nałożył kandydatom kołnierze na znak przynależności do wspólnoty ministranckiej po czym ministranci odnowili swoje przyrzeczenia ministranckie wyrażając chęć służby Jezusowi Chrystusowi.

Czytaj więcej

Rodzinny wyjazd na Pradziada
2016.09.24

Dnia 24 września w sobotę dzieci, młodzież i rodziny naszej parafii wyruszyły na wyprawę w okolice czeskiej góry Pradziad. Był to czas na aktywny wypoczynek, a także duchowe przeżycia. Dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą odprawioną w naszym parafialnym kościele, w drodze śpiewaliśmy godzinki ku czci NMP, a w drodze powrotnej modliliśmy się modlitwą różańcową.

Sam pobyt w Czechach minął bardzo przyjemnie, gdyż pogoda od samego rana bardzo dopisywała. Część uczestników weszła na górę Pradziad, a część odpoczywała w pobliskiej Karlovej Studánce, malowniczym kurorcie u podnóża Pradziada. Wracaliśmy pełni radości, śpiewając w autokarze hity te stare i nowsze. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się na ten piękny rodzinny wyjazd.

Czytaj więcej

XIX Przegląd Pieśni Religijnej AZOTY 2016
2016.11.19

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW GMINY KĘDZIERZYN-KOŹLE

Z radością zapraszamy wszystkich solistów, zespoły, schole parafialne, chóry, dzieci, młodzież i dorosłych na kolejny już "XIX Przegląd Pieśni Religijnej Azoty 2016"!

Tym razem konkurs odbędzie się pod hasłem "Spotkałem Pana!". Dlatego zapraszamy na to wydarzenie również waszych przyjaciół i całe rodziny, aby wspólnie zjednoczyć się na kibicowaniu młodym artystom, ale również aby uczestniczyć w Koncercie Uwielbienia, który w tym roku poprowadzi zespół "Piąty Wyraz"! Wstęp na całą imprezę bezpłatny! Zapraszamy!
Organizatorem przeglądu jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Floriana w Kędzierzynie-Koźlu, ul. Chemików 3.

Szczegółowy plan przeglądu podany zostanie po zamknięciu listy uczestników.

Zgłoszenia należy nadsyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wszelkich informacji udziela Ksiądz Proboszcz Piotr Adamów:
tel.: 604 254 803; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej

Księże Piotrze: Sto lat!
2016.08.27

Drogi Księże Proboszczu, z okazji Twoich Pięćdziesiątych urodzin:
Wiązankę szczerych życzeń składamy na Księdza dłonie,
by w życiu zawsze i wszędzie służyło dobre zdrowie.
Niech Matka Najświętsza wyprasza Ci wiele łask
i pomaga kroczyć drogą jasną jak słońca blask.
Niech wszystko cieszy Twe serce jak piękny róży kwiat
i niech najradośniejszy otacza Cię świat.
Niech dni posługi kapłańskiej wnoszą nadzieję w Twe życie
byś czuł się zawsze szczęśliwy i zadowolony w swym bycie.
Tego wszystkiego życzymy Tobie w imieniu wszystkich
Parafian, Rady Parafialnej oraz parafialnego CARITAS.

Czytaj więcej

Parafialne dziękczynienie za plony i przyjęcie kandydatek do wspólnoty Dzieci Maryi
2016.09.25

Dnia 25 września w naszym parafialnym kościele podczas Mszy świętej o godzinie 10 dziękowaliśmy Bogu za jego dobroć i urodzaje. Ksiądz proboszcz zaznaczył, że choć nasza parafia nie jest parafią rolniczą możemy Bogu dziękować za zebrane plony na okolicznych działkach, ale jest to też okazja do dziękczynienia za codzienny chleb powszedni.

W uroczystej procesji darów do ołtarza zostały przyniesione chleb i winogrona. A piękna dekoracja przy ołtarzu pomogła przeżywać nam tą chwilę dziękczynienia. Podczas tej Eucharystii do grona Dzieci Maryi zostały włączone trzy nowe kandydatki. Ksiądz proboszcz po homilii wręczył im uroczyście białe szarfy. Życzymy dziewczynom wiernego służenia Bogu na wzór Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej

Uroczystość NMP Częstochowskiej
2016.08.26

W uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej 26 sierpnia w naszej parafii został dokonany Akt zawierzenia naszej parafii Matce Bożej.Jest to kolejny etap obchodów 1050-lecia Chrztu Polski. Po nabożeństwie w łączności z Częstochowskim Sanktuarium został odśpiewany Apel Jasnogórski, prosząc o Boże Błogosławieństwo przez wstawiennictwo Maryi dla Ojczyzny i Kościoła.

Czytaj więcej

Niedziela
8:00 Msza św.
10:00 Msza św. Suma
16:00 Msza św.

Poniedziałek
8:00 Msza św.

Wtorek
18:00 Msza św.

Środa
8:00 Msza św.

Czwartek
17:30 Adoracja Najświętrzego Sakramentu
18:00 Msza św.

Piętek
17:00 Msza św. szkolna

Sobota
18:00 Msza św. niedzielna