Pasterka
2013.12.25


Cicha noc, święta noc,
Pokój niesie ludziom wszem,
A u żłóbka Matka Święta
Czuwa sama uśmiechnięta
Nad dzieciątka snem,
Nad dzieciątka snem.

Czytaj więcej

Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia
2013.12.21


21 grudnia, tak jak zapowiadaliśmy, spotkaliśmy się aby przygotować ostatnie ozdoby na naszą choikę. Wspólnie wykonany łańcuch oraz ręcznie powycinane gwiazdy były okazją do wspólnie spędzonego czasu :)

Wraz z ozdobami, które przynieśliście do kościoła stworzą niepowtarzalny wystrój naszej świątyni. Wszystkim za zaangażowanie serdeczne Bóg zapłać!

Czytaj więcej

Święto Niepokalanego Poczęcia NMP
2013.12.08


08 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Marianki obchodzą swoje święto. Kandydatki składają swoje pierwsze przyrzeczenia, pozostałe dziewczęta je odnawiają. Chcą żyć duchem maryjnym i szerzyć cześć Maryi. Na pamiątkę oddania się pod opiekę Matki Bożej otrzymują Cudowny Medalik.

Życzymy Wam Wielu Łask Bożych oraz godnego naśladownictwa Najświętszej Maryi Panny.

2013.12.08 17:00 - Msza święta roratnia

Czytaj więcej

Przyjęcie nowych ministrantów
2013.12.15


Podczas popołudniowego nabożeństwa pięciu chłopców, przygotowujących się od roku do posługi przy ołtarzu, zostało obłóczonych w kołnierz ministrancki oraz złożyli swoje przyrzeczenia. Od dziś będą służyć przy ołtarzu jako pełnoprawni ministranci. Gratulujemy Wam drodzy ministranci wytrwałości i życzymy wielu łask Bożych na drogach swej służby.

Czytaj więcej

Roraty ze św. Mikołajem
2013.11.24


06 grudnia po Mszy św. roratniej zjawił się u nas św. Mikołaj. Naszych milusińskich obdarował słodkościami, które ze sobą przywiózł. Całe spotkanie upłynęło w radosnej, rodzinnej atmosferze.

Czytaj więcej

Msza św. z udziałem chóru UNISONO
2013.12.15


W III Niedzielę Adwentu o godz. 10:00 Mszę św. uświetnił swoim śpiewem chór z Raciborza pod kierownictem pani Iwony Chojeckiej :) Dziękujemy im za okazję do wspólnego śpiewu na chwałę Pana!

Czytaj więcej

Wybory Rady parafialnej
2013.11.24


nformacja o zakończeniu wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterkiej:

Na podstawie zebranych głosów oraz wskazanej przez prawo, indywidualnej ocenie Proboszcza miejsca, skład nowej Rady Duszpasterskiej Parafii pw. św. Floriana w Kędzierzynie-Koźlu jest następujący:

a) członkowie z urzędu:

1. Piotr Adamów – Proboszcz

b) członkowie Rady z nominacji Proboszcza:

1. Edward Bartczak
2. Katarzyna Łupak
3. Danuta Stefanowicz
4. Marek Wiencek

c) członkowie Rady z wyboru parafian:

1. Edyta Dybciak
2.Violetta Jaskółka
3. Łukasz Kicol
4. Łukasz Kostarczyk
5. Agnieszka Kubny
6. Sebastian Kubny
7. Zdzisław Pajek
8. Rafał Skupiński

Dziękuję wszystkim, którzy w duchu odpowiedzialności za naszą wspólnotę parafialną, najpierw zaproponowali kandydatów, a później uczciwie oddali swoje głosy. Członków nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej, ich Rodziny, wspólnoty które reprezentują oraz wszystkich Parafian zapraszamy w najbliższą niedzielę 01 grudnia na nabożeństwo o godz. 15:30. Podczas nabożeństwa poprzez złożenie stosownej przysięgi wobec Boga i zgromadzonej wspólnoty, nasi nowi przedstawiciele w uroczysty sposób rozpoczną posługę dla dobra Boga, Kościoła i ludzi. Pierwsze spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w czwartek 05.12 po Mszy św. Na czas budowania naszego wspólnego domu – Kościoła, życzę wszystkim, przez wstawiennictwo św. Floriana, patrona naszej wspólnoty parafialnej, obfitości Bożego błogosławieństwa.

Czytaj więcej

Niedziela
8:00 Msza św.
10:00 Msza św. Suma
16:00 Msza św.

Poniedziałek
8:00 Msza św.

Wtorek
18:00 Msza św.

Środa
8:00 Msza św.

Czwartek
17:30 Adoracja Najświętrzego Sakramentu
18:00 Msza św.

Piętek
17:00 Msza św. szkolna

Sobota
18:00 Msza św. niedzielna